Българските волейболисти пак останаха без медали

Шампион е Русия след 3:1 срещу Италия

21 коментара
Ликуващите след победата сръбски волейболисти

Българските волейболисти останаха без медали на пореден голям шампионат. Те продължиха серията от четвърти места, като в неделя загубиха мача за бронзовите медали на Европейското първенство в Дания и Полша загубиха от отбора на Сърбия с 0:3 (22:25, 30:32, 25:27).

На стадион "Паркен" в датската столица Копенхаген българите се противопоставиха сериозно на своите съперници и в трите гейма. Дори на моменти успяваха да поведат в играта и резултата. Като по правило обаче силите им не достигаха в края на геймовете, след 20-тата точка. Тогава зачестяваха индивидуалните грешки, атаката отслабваше, не достигаше класа и самочувствие за победа.

Селекционерът Камило Плачи пусна като титуляри Георги Братоев, Тодор Скримов, Виктор Йосифов, Тодор Алексиев, Николай Николов, Цветан Соколов, Теодор Салпаров – либеро. В търсене на обрат в мача се наложи като резерви да влязат Николай Пенчев, Дани Милушев, Валентин Братоев.

Мачът започва добре за нашите до първото техническо прекъсване - 8:5. После обаче постепенно разликата започна да се топи и се стигна до изравняване при 14:14.

После сърбите поведоха, а нашите успяха да се държат близо до 22:22. Последваха три последователни точки за победителите.

Най-оспорван бе вторият гейм. Българите отново поведоха при 8:6, после при 12:10. Но противниците ни пак обърнаха развоя на гейма - 14:13, 16:14 и 24:22. Нашите спасиха два гейм-бола и изравниха – 24:24. Последваха драматични размени на точки, завършила пак с успех за сърбите - 32:30 точки.

Обезверени от втория гейм, българите започнаха зле третия - 2:5, 5:8, 7:11 и 10:14 за съперниците им. Последва прилив в играта на нашите и изравняване при 15:15. Нашите даже поведоха с 20:18 и 21:19. Последните минути обаче отново бяха за сърбите -27:25 точки.

Европейски шампион стана руският национален отбор, след като във финалния мач победи убедително с 3:1 (25:20, 25:22, 22:25, 25:17) Италия.