През периода януари-април 2014 г. износът на България за ЕС намалява с 0.9 на сто спрямо същия период на предходната година и е в размер на 8.3 млрд. лева, показват предварителни данни на Националния статистически институт, оповестени в сряда.
Само през април износът за ЕС намалява с 3.5 на сто спрямо същия месец на предходната година и е за 2.1 млрд. лева.
Вносът на България от ЕС за периода януари-април 2014 г. нараства с 4,6 на сто спрямо същия период на предходната година и е на стойност 9.9 млрд. лева. Най-голям е стойностният обем на стоките, внесени от Германия, Италия, Румъния, Испания и Гърция.
През април вносът на България от държавите - членки на ЕС, се увеличава с 0.6 на сто спрямо същия месец на предходната година и е в размер на 2.6 млрд. лв..
Външнотърговското салдо на България с ЕС за периода януари-април е отрицателно и е на стойност 1 666,8 млн. лева. След елиминиране на разходите за транспорт и застраховки при внос на стоки салдото също е отрицателно и е 1.2129 млрд. лева.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
1 коментар
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Когато салдото стане положително, тогава и българите ще имат "положителен" жизнен стандарт!
Всички стоки около нас са вносни - коли, телевизори, печки, перални, хладилници, дрехи,обувки, дори доматите, краставиците и ябълките?
Това означава ,че българинът плаща заплати и открива работни места в чужбина, а в същото време се оплаква от ниски заплати и безработица в България?
Докато това не се промени няма как да имаме висок жизнен стандарт. Това се постига с много труд, много старание за високо …
качество, много висока ефективност и добри условия за производителите създадени от политиците национално отговорно поведение при пазаруване!!!
Гражданите на богатите държави като Австрия например в ежедневните покупки избират изключително собствената си продукция!
Това е и една от причините да са богати!