Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Българското правителство и парламента проспаха атаката срещу САЩ в Интернет

0 коментара

Във времето, в което телефоните до САЩ не работеха, а единствената възможна двупосочна комуникация бе чрез Интернет, в уеб сайтовете на българските държавни институции цареше, а и още цари, пълно спокойствие.

За Министерски съвет (http://www.government.bg) на Интернет още не е му е дошло времето - уеб сайтът на родното правителство изобщо не работи вече повече от месец и половина.

В сайта на Министерството на външните работи (http://www.mfa.government.bg) няма никаква информация за трагедията в САЩ. Няма и да има, след като последната новина е от времето, когато Надежда Михайлова беше министър. Е, те поне си направиха труда да публикуват в пресата и да пуснат по телевизията електронния адрес "за повече информация" с нищо незначещото [email protected] (какво е "spm"? Не можаха ли поне адрес да си сложат като нормалните хора, напр. [email protected], [email protected] или подобно?)

В уеб страниците на Народното събрание - нищо. Там няма не само информация, свързана с Америка; няма ги дори текстовете на проекто-законите, вкарани за обсъждане в Парламента. Примерно този, с който Кемал Еюп иска да се контролира съдържанието в Глобалната мрежа.

Единствено в уеб страницата на президента Стоянов има новини, свързани с трагедията - предимно изказвания и негови срещи по темата.

Но никъде няма информация за българите, които живеят в Америка, в Ню Йорк или Вашингтон. Няма и ред за хората, които работят в Манхатън. Няма и ред за това дали има българи, за които има съмнения, че са били в Световния търговски център.

За сметка на това в Англия (http://www.number-10.gov.uk) има пълна информация за случващото се в САЩ, включително изказванията (които е правил всеки ден!) на британския премиер Тони Блеър, информация за пътуващите до САЩ и т.н. Дори в Русия има пълен списък на руснаците, за които се смята, че са били на мястото на атентата.

Изводът от набързо направеното сравнение е, че на българските държавни мъже и жени им е все едно дали и как предоставят информация в Интернет за гражданите на Републиката. На практика за тях проблем няма, защото няма и информация за него.

Добре, че са електронните издания на медиите (всички online вестници, mediapool.bg, portal.bg и др.), които отсрамиха държавните институции с информация, свързана със случая, включително и връзки към сайтове по света, където човек може да научи повече за терористичното нападение върху САЩ.

Впрочем и ние - Интернет спецовете и особено по-големите портали - търпим критика, че не можахме да организираме добре и на български език няма информация, която може да се открие из Мрежата.

П.П. Авторът използва Интернет, за да се свърже с приятелите и познатите си в Ню Йорк и за да изпрати съболезнованията си до г-н и г-жа Ричард Майлс - Посланик на САЩ в България. Политиците предпочетоха да направят това пред камерите. Може би защото в Интернет никой нямаше да ги види.

 

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

0 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.