Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Барозу: Високите данъци вече са пречка пред растежа на Франция

4 коментара
Барозу: Високите данъци вече са пречка пред растежа на Франция

Фискалната политика на Франция "достигна границите на приемливото", а високите данъци за компаниите пречат на растежа, каза председателят на Европейската комисия Жозе Мануел Барозу, цитиран от "Франс прес" и ”Дневник”.

Според него предложеният бюджет от Франция е като цяло задоволителен. В същото време Барозу допълни: "днес фискалната политика във Франция е достигнала границите на приемливото". Той отбеляза, че Франция е страната в ЕС, където компаниите плащат най-големи данъци и това е проблем за растежа и заетостта.

Барозу призова Париж да намали публичните разходи и отбеляза, че в предложения бюджет са положени усилия в тази посока. В петък Европейската комисия ще даде оценка на всяка страна в еврозоната в рамките на нова мярка, която е част от усилията да се стабилизира крехкия валутен съюз.

Миналата седмица международната рейтингова агенция ”Стандарт енд Пуърс” намали с една степен оценката си за кредитоспособността на Франция от AA+ до АА, посочвайки, че страната е изгубила поле за финансови действия и не е в състояние да се реформира повече заради трайната висока безработица.

Втората по големина икономика в еврозоната излезе от рецесията с растеж от 0.5% през второто тримесечие, но все още е слаба.

От друга страна търговският излишък на Германия, най-голямата икономика в еврозоната, достигна нов рекорд след значително нарастване на износа и намаляване на вноса, давайки повод на критиците да упрекват най-голямата европейска икономика, че разчита прекалено много на външната търговия.

Барозу каза, че Брюксел планира в сряда да направи задълбочен анализ на дисбалансите в германската икономика. "Вярно е, че германският излишък е над това, което е нормално", посочи той.

Партньорите в еврозоната, МВФ и САЩ се притесняват, че германската икономика, задвижвана от износа и относително слаба във вътрешното потребление, може да се окаже е проблем за възстановяването на еврозоната.

"Има страни, които са загубили износни пазари, например Франция, Великобритания, Италия. Трябва да работим заедно, така че всички да станем по-конкурентоспособни", каза още Барозу. Той заяви, че е готов да се оттегли в края на втория си мандат през октомври 2014 г. "Десет години са много. Но искам да работя до последната минута за Европа", допълни Барозу.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

4 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #4

    2,не знам от къде ви идва идеята че Франция е най добра страна за живеене. За виното и сиринето съм съгласна,но само с това не се живее,особено че виното е скъпо,даже много скъпо,ако искаш да пиеш хубаво вино,което започва от 40,50 евро бутилката. В Германия продуктите са много по евтини от Франция. Тук съсипват хората с данъци и много предприятия се затварят. Това че има богати,има но другите хора са повече и повече бедни.Трябва да живееш в страната за да разбереш че положението не е светло.Младите

  2. Анонимен
    #3

    Предлагам в БГ да се отменят всички данъци, да спрем вноските в ЕС и администрацията и власта да кара само със "субсидии" от ЕС. Да видим тогава какво ще стане с евро-пейските цивилизационни и христиански ценности и солидарност.

  3. Анонимен
    #2

    Преди по-малко от месец представиха класацията за най-богати граждании. Французите са категорично №1 пред всички останали. Най-много активи в пари, имоти и въобще собственост на глава от населението. Затова оланд не се стряска особено от катастрофичните вопли за загуба на конкурентоспособност и липса на растеж. И затова Франция спечели за пореден път класацията "Най-добра страна за живеене". Това включва всичко, дори качеството на виното и сиренето.

  4. Коментарът е изтрит заради реклама или спам.
    #1

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.