Барселона е за четвърти път шампион на Европа

53 коментара

Футболистите на Барселона спечелиха за четвърти път титлата европейски клубен шампион, след като на стадион „Уембли” в Лондон разгромиха Манчестър Юнайтед с 3:1.

Отборът на Хосеп Гуардиола надигра тотално съперниците си, воден от блестящия Лионел Меси, и се изравни по титли са Байерн и Аякс.

Футболистите от Манчестър успяха да затруднят шампионите само в първите десетина минути на мача, след което отстъпиха владеенето на топката и в организацията на играта.

Барселона поведе с гол на Педро, изведен от Шави в 27-та минута. В 33-та минута при почти единственото голово положение на отбора си Рууни изравни след двойно подаване с Гигс. Повторенията на ситуацията показаха категорично, че ветеранът от Уелс е в положение на засада преди отбелязването на гола.

В 54-та минута Меси отново изведе Барселона напред със силен удар от чертата на наказателното поле, след като бе оставен непокрит от обърканата защита на Манчестър Юнайтед.

Малко по-късно красив пробив на Меси завърши с пас към Давид Вия, който оформи крайния резултат.

Голмайсторът на Манчестър и на Висшата лига Димитър Бербатов бе оставен извън групата на мача и не бе дори на резервната скамейка.