Барселона и Байерн (Мюнхен) се класираха за полуфиналите на Шампионската лига

3 коментара

Барселона се класира за полуфиналите на Шампионската лига, след като успя да отстрани френския Пари Сен Жермен.

Отборът от Каталуния продължават, след като двата отбора завършиха 1:1 в Барселона, благодарение на повечето си голове на чужд терен. Първият мач в Париж завърши 2:2.

В сряда вечерта  резултатът бе открит в 50-та минута на срещата от Хавиер Пасторе. 7

Аржентинецът бе изведен сам срещу Валдес от Златан Ибрахимович и с хладнокръвен удар вкара. В 71-та минута каталунците стигнаха до изравнителен гол. Резервата Лионел Меси намери Давид Вийя в наказателното поле, който подаде към Педро, който успя да реализира.

В другия мач в сряда  Байерн (Мюнхен) победи с 2:0 Ювентус като гост и се класира на полуфиналите. Баварците спечелиха със същия резултат и на "Алианц Арена" преди седмица.

Головете за тима от Мюнхен вкараха  Марио Манджукич и Клаудио Писаро през второто полувреме. Юве доминираше преди почивката, когато пропусна няколко възможности да поведе в резултата.

Другите два отбора, които се класираха за полуфиналите на Шампионската  лига са Реал (Мадрид) и Борусия (Дортмунд). Жребият се тегли в петък.