“Барселона” победи “Реал” (М) с 3:2 за Суперкупата на Испания

"Барселона" победи "Реал" (М) и 3:2 в първи мач за Суперкупата на Испания.

Срещата премина на много високо ниво с бърза и динамична игра, въпреки че от началото на сезона двата отбора са изиграли само по един официален мач. "Барселона" владееше повече топката, докато белите разчитаха на контраатаки.

Въпреки няколкото положения първото полувреме на срещата приключи без отбелязан гол.

Началото на дъжда от попадения през второто полувреме даде Роналдо. Белият балет поведе след изпълнение на ъглов удар в 55-ата минута като Роналдо заби топката с глава във вратата на “Барселона”. Каталунците обаче отвърнаха с бърз гол и изравниха резултата.

В 70-тата минута изигралият поредния си силен мач Андрес Иниеста беше спънат в наказателното поле. Отсъдената дузпа изпълни успешно звездата на “Барселона” Лионел Меси за 2:1.

Седем минути по-късно каталунците увеличиха преднината си след нова бърза атака. Иниеста преодоля трима бели защитници и пусна леко към Шави, който  останал сам срещу Игер Касияс вкара топката за 3:1.

Последвалата контраатака на "Реал" (М) доведе до гол на Анхел ди Мария за крайното 2:3.

Така белият балет запази добри шансове за реванша след седмица на "Сантяго Бернабеу" в Мадрид.