Барселона с реми в Милано, победа на Байерн в Марсилия

Сн. ЕПА/БГНЕС

Клубният футболен шампион на Европа от миналата година Барселона е с добри шансове да стигне до полуфиналите на тазгодишния турнир в Шампионската лига след равенство като гост в Милано, докато германският Байерн до голяма степен си осигури участието след победа на терена на френския Марсилия.

Милан и Барселона не успяха да си отбележат гол, като пропуски за домакините направиха шведският им нападател Златан Ибрахимович и Робиньо, а за гостите удобни положения пропуснаха Лионел Меси и Карлес Пуйол. Испанците претендираха с основание за дузпа в 16-тата минута за нарушение на вратаря Кристиан Абиати срещу Алексис Санчес.

Като цяло двубоят не оправда очакванията с качеството на играта, а от Барселона се оплакаха и от състоянието на терена на стадион "Джузепе Меаца".

По същото време мюнхенският Байерн взе добра преднина преди реванша, побеждавайки като гост с 2:0 Марсилия. Головете вкараха Гомес в 44-та минута след отличен пас на Робен и самият Робен в 70-тата минута след двойно подаване с Мюлер.

Французите също имаха добри възможности, но всички те бяха спасени от вратаря Мануел Нойер.

Така в единия полуфинал на турнира най-вероятно ще се срещнат Байерн и Реал (Мадрид) – другият отбор, който на практика вече си е осигурил класирането след победата си с 3:0 като гост на Апоел (Никозия). В другия полуфинал ще се срещнат победителите от двойките Челси-Бенфика (в първия мач 1:0 за Челси на стадиона в Лисабон) и Барселона-Милан.

Вторите четвъртфинални мачове са във вторник и сряда следващата седмица.