"Барселона" се подигра с "Реал" (Мадрид) - 5:0

"Барселона" разгроми "Реал" (Мадрид) с 5:0 в най-голямото и очаквано дерби на испанското футболно първенство. На своя стадион "Камп ноу" в понеделник вечер футболистите на Хосеп Гуардиола демонстрираха пълно превъзходство и буквално се подиграха с отбора на Жозе Моуриньо и Кристиано Роналдо, за да спечелят за пети пореден път "Класико".

Още в първите минути Лионел Меси прехвърли изящно вратаря Икер Касиас, но топката срещна гредата. Меси не успя да се нареди сред голмайсторите до края на мача, но подаде за два от петте гола и бе в основата на много от атаките на отбора си.

През първото полувреме "Барселона" поведе с 2:0 с голове на Шави в 10-та минута и на Педро в 18-та.

След почивката разгромът се очерта постепенно с два гола на Давид Вия в рамките само на две-три минути – в 55-та и в 58-та. Столичният клуб бе „довършен” с гол на резервата Хефрен в продължението на мача.

Участието на "Реал" ще се запомни основно със скандала, възникнал, след като при 2:0 Роналдо избута треньора Гуардиола край страничната линия.

Така каталунският клуб излезе начело в класирането с две точки пред съперниците си от Мадрид.