БАТЕ (Борисов) победи миналогодишните финалисти от "Байерн"

Беларуският клуб БАТЕ (Борисов) продължи победния си ход в европейската Шампионска лига, като изненадващо на свой терен надигра миналогодишния финалист в турнира "Байерн" (Мюнхен) с 3:1.

Преди две седмици беларуският отбор победи като гост френския "Лил" и вече е едноличен лидер в група "F" на турнира.

Футболистите от БАТЕ поведехо в 23-та минута с гол на Александър Павлов, а в 78-ата Виталий Родионов удвои аванса на домакините.

"Байерн" успя да върне един гол чак в продължението чрез Франк Рибери. Веднага след това обаче в последните секунди на мача резервата Ренан Бресан оформи крайното 3:1.

И трите гола на БАТЕ станаха след красиви и технични комбинации в наказателното поле на отбора от Мюнхен, който е и настоящ лидер в германската Бундеслига.

В другия мач от групата "Валенсия" би като домакин "Лил" с 2:0 с два гола на Жонас Гонсалвеш. Така "Валенсия" и "Байерн" делят второто място в класирането с по 3 точки, пред французите, които нямат спечелена точка.

В група "G" в класирането също с пълен актив от 6 точки води "Барселона", след като победи "Бенфика" в Лисабон с 2:0. Головете за победителите вкараха чилиецът Алексис Санчес в 6-та и Франсеск Фабрегас в 56-та минута след две асистенции на Лионел Меси.

"Барселона" завърши мача с 10 души, след като в последните минути Серхио Бускетс удари в лицето противников играч и получи директен червен картон. Отборът загуби за следващите мачове, сред които и испанското дерби срещу "Реал" (Мадрид) в края на седмицата, капитана си Карлес Пуйол. Защитникът извади рамото си след сблъсък с вратаря на домакините в 78-ата минута.

В другия мач от група G "Селтик" победи в Москва "Спартак" с 3:2. Шотландците поведоха в 12-ата минута чрез Гари Хупър, но после нигериецът от "Спартак" Емануел Еменике обърна резултата с голове в 41-та и в 48-та минута.

През второто полувреме обаче първо домакините останаха с човек по-малко след червен картон за Хуан Инсауралде. После 71-та минута си вкараха автогол, а в последната минута на мача гъркът Йоргос Самарас вкоро победен гол за "Селтик".

Шотландците са втори в групата с 4 точки, пред "Бенфика" с 1 и "Спартак" без точки.

В група "Е" италианският "Ювентус" и украинският Шахтьор (Донецк) завършиха наравно 1:1 в Торино. Алекс Тейшира откри в 23-та минута, а Леонардо Бонучи изравни в 25-та, като според повечето наблюдатели украинците могат да съжаляват, че са пропуснали победата заради повечето си голови положения – включително удар в гредата в последните секунди на мача.

В другата среща от групата европейският шампион "Челси" разгроми с 4:0 датския "Ньордселанд" в Копенхаген с два гола на Хуан Мата и по един на Давид Луис и Рамиреш.

"Челси" е първи в групата с 4 точки и по-добра голова разлика от "Шахтьор", който има същия точков актив. "Ювентус" е трети с две точки от два равни мача срещу временните фаворити.

В група "Н" турският "Галатасарай" загуби в Истанбул от гостуващия португалски "Спортинг" (Брага) с 0:2, а като гост Манчестър Юнайтед победи с 2:1 румънския Клуж с два гола на Ван Перси.

Англичанвите водят с 6 точки, пред "Спортинг" и "Клуж" с по 3 и "Галатасарай" без точка.