БДЖ ще увеличи с допълнителни вагони съставите на 122 влака, които пътуват по основните направления в страната. Целта е да се осигури удобното придвижване на клиентите по време на почивните дни по повод Деня на славянската писменост и култура, съобщават от превозвача.
От 23-и до 28-и май включително, БДЖ ще предостави около 12 300 допълнителни места във влаковете по най-натоварените маршрути в страната. С увеличени състави през празничните дни ще се движат общо 45 бързи влака със задължителна резервация и 77 бързи влака. С повече места ще са композициите от и до Бургас, Варна, Русе, Видин, Горна Оряховица, Лом, Кюстендил и др.
БДЖ напомня на своите клиенти, че при закупуване на билети за отиване и връщане, могат да ползват от 10 % до 30 % намаление от редовната цена на билета в зависимост от различните търговски оферти на дружеството.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент