Белгия с категорична победа над Тунис отива на 1/8-финалите

Мексико с лекота преодоля Южна Корея

Белгия победи категорично Тунис с 5:2 в двубой от Група G на световното първенство, игран на стадион "Спартак" и на практика си осигури участие в 1/8-финалите на надпреварата.

Мачът бе изпълнен с много положения, а "червените дяволи" решиха всичко още през първото полувреме, след което вече водеха с 3:1. Еден Азар бе дал аванс на Белгия в 6-та минута от дузпа, а Ромелу Лукаку вкара два гола до края на полувремето - в 16-та и в 45-та минута.

Дилан Брон бе намалил за Тунис в 18-та, а Азар с втория си гол в 51-та минута направи аванса на белгийците още по-сериозен, а след куп пропуски Мичи Батшуай най-накрая успя да се разпише в 90-та минута. В добавеното време Уахби Хазри вкара втори гол за Тунис.

Белгия вече има 6 точки от два двубоя, като е с 3 повече от втория Англия и шест повече от последните два тима - Панама и Тунис.

Отпадане на "червените дяволи" все пак е възможно, ако те загубят последната си среща срещу Англия, а Панама победи със сериозна разлика последователно "Трите лъва" и Тунис.

По-късно Мексико записа втора победа на Световното - 2:1 срещу Южна Корея в мач от група F. Така "ацтеките" оглавиха класирането преди последния мач за събота днес Германия - Швеция, след който ще има повече яснота за битката за първите две места.

Карлос Вела откри резултата в 26-ата минута от дузпа, отсъдена за игра с ръка при центриране.

Хавиер Ернандес-Чичарито удвои в 66-ата и вече има голове на три поредни Мондиала. В 90-ата Хюн Мин Сон намали с отличен диагонален удар отдясно.

Азиатците са вече две поражения (0:1 срещу Швеция на старта), а латиноамериканците имат 6 точки (те победиха Германия с 1:0).