Бербатов вкара два гола за победата на Манчестър срещу Съндърланд

С два гола на Димитър Бербатов  Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Съндърланд. Българският нападател вече има 13 гола в 14 мача във Висшата лига тази година. В предишните си два сезона той  отбеляза съответно 9 и 12 гола.

Бербатов започна мача като титуляр като в нападението си партнираше с  Уейн Рууни.

Бербатов откри резултата още в петата минута. Ветеранът Райън  Гигс намери Рууни по десния фланг , той центрира в наказателното поле и Бербатов засече с глава за 1:0.

Няколко минути след това българинът бе близо до втори гол, но този път ударът му срещна дясната греда на вратата на Съндърланд.

В 18-ата минута отново сантиметри не достигнаха на Бербатов да се разпише за втори път. Ударът му отдясно се оплете в мрежата, но от нейната външна страна.

В 57-ата минута  Бербатов вкара за  2:0 след удар, при който топката рикошира в тялото на бранител на Съндърланд, след което попадна в мрежата. Асистенцията този път бе на Андерсон.

В 82-ата минута българинът, който подобри постижението си за най-много голове, отбелязани с екипа на Юнайтед в Премиър лийг, бе заменен от Хавиер Ернандес.

Манчестър Юнайтед е на върха във временното класиране на Премиър лийг с 37 точки - с две повече от Манчестър Сити.