Бербатов вкара от дузпа за Манчестър Юнайтед

Манчестър Юнайтед победи с 2:0 Стоук Сити и се изравни на върха в класирането на Премиър лийг с градския си съперник Сити, който загуби гостуването си на Евертън.

Юнайтед отбелязаха и двете си попадения от дузпи, като втората от тях бе реализирана от Димитър Бербатов в 53-та минута. Това е деветият гол на Бербатов от началото на сезона във всички турнири.

Преди него точен от бялата точка бе и Хавиер Ернандес в 38-ата минута.

Димитър Бербатов започна като титуляр за Манчестър Юнайтед. В края на мача той имаше възможност да вкара още един гол, но ударът му минута на сантиметри от страничната греда.

Отборът на Манчестър Сити пък записа третата си загуба в Премиър лийг след като падна с 0:1 в гостуването си на Евертън. Вдинственият гол в мача отбеляза Дарън Гибсън в 60-та минута.