Берое отстрани ЦСКА от турнира за Купата на България

Берое (Стара Загора) отстрани ЦСКА от турнира за Купата на България, след като победи с 1:0 в 1/4-финален мач в сряда.

Голът за Стара Загора отбеляза Искрен Писаров в 72-та минута след груба грешка на Йордан Минев, който се размина с топката в наказателното поле.

Това е първа среща на новия треньор на "червените" Адалберт Зафиров, който наследи на поста румънеца Йоан Андоне.

Дебютът на новия наставник остава в историята с безобразната игра на футболистите му.

Втородивизионният Чавдар (Етрополе) се класира за полуфинала. Това стана, след като в четвъртфинален мач Чавдар се наложи с 4:2 след изпълнение на дузпи над водения от Велислав Вуцов Славия.

Двата тима играха равностойно и не успяха да си отбележат нито един гол. При изпълнението на наказателните удари Николай Петров и Павле Попара от ″белите” не успяха да уцелят рамката на вратата, а състезателите на домакините бяха безпогрешни и намериха място сред четирите най-добри на надпреварата.