"Берое" спечели Купата на България след невиждана драма в Ловеч

"Левски" загуби с дузпи, след като игра близо час и половина с човек по-малко

11 коментара

"Берое" (Стара Загора) спечели Купата на България след запомнящ се драматичен финал на стадиона в Ловеч, в който победи "Левски" с дузпи. Мачът бе изпълнен с обрати, като "зелените" поведоха на два пъти с 1:0 и 3:1, но столичани успяваха да се върнат в мача.

При дупзите също не липсваше драма, след като Берое започна с пропуск, но впоследствие "сините" пропуснаха цели три удара и в крайна сметка логично загубиха. "Левски" игра близо час и половина с човек по-малко, след като Христо Йовов бе изгонен още в края на първото полувреме, след като получи втори жълт картон.

В герой за старозагорци се превърна Мартинс, който се разписа в 16-та и в 28-та минута. Резултатът откри "Берое", след като Елио Мартинс откри с глава за 1:0. "Сините" успяха да изравнят на 1:1 в 24-та минута чрез Илиян Йорданов, но радостта им трая само четири минути, след като Мартинс отново даде преднина от 2:1 за "Берое".

Андонов увеличи преднината на "Берое" на 3:1 в 79-та минута. "Левски" обаче се върнаха в мача, след като Силва отбеляза за 3:2 две минути по-късно. Гари Родригес върна надеждите на "сините", изравнявайки в 87-та минута - 3:3. Това доведе мача до продължения, а впоследствие и до дузпи.

В продълженията "Левски" бяха по-активният отбор, макар и с 10 души, и Силва на два пъти имаше шанс да отбележи, като пропускът му в 120-ата минута бе особено фрапантен. Португалецът на успя да отбележи с глава от 1 метър, въпреки че не бе пазен от никого.

При дузпите Саюд стреля над врата за "Берое", но Силва направи същото и за "Левски". Втората дузпа изпълни Иво Иванов, който не сбърка и даде предимство на "Берое". Мюлдер същи би над вратата, което остави преднината за "Берое". След това Пламен Крумов също би над вратата на Пламен Илиев. За "Левски" дузпа би Велев, който удари греда, след което Борислав Стойчев вкара за "Берое". Станислав Ангелов не сбърка за "Левски" и намали аванса на "Берое" на 1 гол. Елиаш обаче не сбърка и "Берое" триумфираха в мача.