Безпроблемно начало за Григор Димитров в Австралия

Григор Димитров започна с убедителна победа участието си в първия турнир от Големия шлем за годината – Откритото първенство на Австралия. Българинът победи квалификанта Денис Новак (Австрия) с 6:3, 6:2, 6:1 за 1 час и 39 минути. Във втория кръг Димитров ще играе срещу победителя от мача между квалификантите Елиас Имер (Швеция) и Макензи Макдоналд (САЩ).

Денис Новак е 226-и в световната ранглиста и не успя да затрудни своя именит съперник. Григор Димитров стигна до ранен пробив и поведе с 4:1 в първия сет. След това не допусна изненади и затвори частта с 6:3.

Втория сет започна с пробив за българина още в първия гейм. Последва нов пробив в петия гейм и така резултатът бързо набъбна отново до 4:1. Така вторият сет бе спечелен още по-убедително -  6:2.

Третия сет започна с два по-оспорвани гейма, в които сервиращите успяха да спечелят геймовете си. Последва обаче изключителна серия за Григор Димитров, който взе три поредни гейма на нула, като два от тях бяха при сервис на съперника. Резултатът отново стана 4:1 гейма и накрая бе затворен лесно с 6:1.

Целта на Григор Димитров  е финал в турнира. През миналата година той загуби на полуфинала след епичен сблъсък с Рафа Надал.