Равнището на безработицата в Испания забележимо е спаднало през второто тримесечие, достигайки 15,3 на сто спрямо 16,7 на сто през предходното тримесечие, благодарение най-вече услугите и туризма. Това сочат обявените днес официални статистически данни, цитирани от Франс прес.
Въпреки динамичния икономически растеж от 2,7 на сто за 2018 година според прогнозите, Испания продължава да бъде, след Гърция, страната в ЕС с най-висока безработица.
В края на май средното равнище на безработицата в 28-те бе 7 на сто, а в еврозоната - 8,4 на сто, сочат най-новите налични данни на Евростат.
В Испания положението със заетостта значително се подобри в услугите през второто тримесечие, което отговаря на началото на активния туристически сезон, осигуряващ много временни работни места.
За честна и независима журналистика
Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
0 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.