Бургаският бизнесмен Николай Филипов, известен с прякорите Митничаря и Пъдпъдъка, е свидетелствал в Софийска градска прокуратура за редовните си контакти с Калин Стоянов, когато е бил шеф на ГДБОП. Това съобщава разследващият сайт Bird.bg на своята страница във Фейсбук. Mediapool потърси по имейл позицията по случая на Николай Филипов, но до момента няма отговор.
Според информацията на разследващата медия Филипов е имал кадрово влияние в МВР заради добрите си контакти със Стоянов.
Медията съобщава, че прокуратурата е поискала имунитета на Калин Стоянов, но главният прокурор не бърза да го внесе в Парламента.
Филипов води множество дела срещу Bird.bg и e успял да издейства съдебнмо разпореждане за запор сметките на разслдващия журналист Димитър Стоянов. Дело шамар води и Калин Стоянов, за който Bird има информация, е контактувал със убития сенчест лобист Мартин Божанов - Нотариуса.
Самият Калин Стоянов обясни преди няколко дни, че вътрешният министър Иван Демерджиев се договарял с Филипов да свидетелства.
Калин Стоянов е настоящ депутат от ДПС, а преди това бе служебен вътрешен министър и шеф на ГДБОП. Още докато беше министър за него имаше сериозни съмнения, че поддържа добри контакти с Делян Пеевски.
Без никаква изненада, когато Стоянов бе принуден да напусне МВР, той бе привлечен в листите на партията на Делян Пеевски.
Сега Калин Стоянов е най-гласовият защитник на своя партиен лидер в аферата с полетите до Дубай. Тон обвинява Иван Демерджиев, че търси "кошаревски" свидетели, които да дават фалшиви свидетелски показания срещу мен, с една-единствена цел – саморазправа".
"Освен това, според информацията, от известно време Иван Демерджиев държи престъпните схеми на Мартин Божанов "Нотариуса", като това се случва с личното съдействие на Николай Филипов "Митничаря" от гр. Бургас и бившата жена на Мартин „Нотариуса“, с която той, след смъртта на покойния, живее на семейни начала и имат дете", пише Стоянов.
Депутатът на Пеевски не дава обяснение откъде е тази информация.
Той обаче каза по-рано, че ще сезира САЩ за това, че в момента МВР шеф в България е човек с "повдигнато обвинение за корупционно престъпление, извършено в качеството му на служебен вътрешен министър през 2022 г."
Иван Демерджиев наистина бе привлечен като обвиняем от прокуратурата през пролетта на 2025 година. Това се случи над три години след подписването на анекс за изработването на новите лични документи, което отпуши процеса по тяхното създаване.
Това дело обаче бе много съмнително на друго основание. То бе заведено само месец след интервюто на Демерджиев пред Mediapool, в което той извади скандални подробности за натиска, оказван върху петима пловдивски полицаи, спрели ТИР с контрабандни цигари. Тогава полицаите отказаха да изпълнят директна заповед на техен началник да се изтеглят и да оставят контрабандния канал да работи.
Тогава Демерджиев каза, че натискът върху полицаите е оказван от ръководството на пловдивската дирекция на МВР, инсталирано от Калин Стоянов.
Свободата има цена
Благодарим, че не ни оставяте да я плащаме сами.
Станете месечен дарител на Mediapool, защото ако журналистиката днес премълчи истината, утре няма да има кой да я каже.
6 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Моя грешка - Приморско ...
От Приморско, но все тая!
Свинете са неспокойни. От кочината започва да се носи смрад на талази. Дано този път я изринем докрай.
Поморийското руско ченге Калин съвсем се оплете в обърканото си словоблудство с което Все повече накисва свинкята ...
Честни, почтени и навреме прогресивни !
Той хубаво е свидетелствал но сега прокуратурата ще изиска преписката и всичко ще приключи.