Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Бившият шеф в КАТ-София излиза от ареста под гаранция

1 коментар
Тенчо Тенев

Бившият началник в "Пътна полиция" в София Тенчо Тенев бе освободен от ареста срещу парична гаранция от 5000 лв, съобщи Нова тв. Той беше задържан на 11 май, когато вече заемаше позицията на шеф на охранителната полиция в Асеновград.

Обвинението срещу Тенев е за превишаване на властта, защото е избирал доставчици на стоки и услуги за управлението в Асеновград сред свои близки и познати, без да е упълномощен за това. Цените са били завишени от доставчиците по негови указания, твърди държавното обвинение.

Второто наказателно дело е за незаконно съхранение на боеприпаси в къща в хасковоското село. Крум.

Предвиденото от закона наказание за длъжностното престъпление е от една до осем години затвор, като съдът може да постанови и лишаване от правото да заема определена държавна или обществена длъжност. За незаконно държане на боеприпаси се полага лишаване от свобода от две до осем години.

Тенев бе освободен от поста заместник-шеф на КАТ-София по времето на първото правителство на ГЕРБ, но след това бе върнат на директорската си позиция след спечелено дело за незаконно уволнение.

Тенев отива на работа в "Охранителна полиция" в Асеновград преди около година по собствено желание.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.

1 коментар

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Dante Alighieri
    #1

    Впечатляваща е гаранцията от 5 бона, подобни пари редови катаджия на най-ниско ниво ги изкарва за половин час...

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.