Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Близки на пациенти с Covid-19 притеснени, че им бавят резултатите

7 коментара
Близки на пациенти с Covid-19 притеснени, че им бавят резултатите

Близки и роднини на заразени пациенти с Covid-19 се оплакаха пред Mediapool, че повече от 48 часа не са уведомени за резултатите от пробите, които са им взели.

"Как може на депутатите да излязат резултатите за ден, а нашите се бавят повече от 48 часа", недоволстват роднини на заразени, които са силно притеснени.

Случаят е от Кюстендил, където двама мъже вече починаха от опасния вирус.

Общо в болницата в града лежат трима души с Covid-19. От тях двама са с пневмония, а един е без симптоми. Има и два съмнителни случая, за които чакаме потвърждение, каза директорът на лечебното заведение д-р Александър Величков пред Mediapool.

Той потвърди, че действително резултати се бавят и все още не са пристигнали в града от Националната референтна лаборатория в София.

"Ние взимаме проби от близките на заразените пациенти. След това те се изпращат в София за изследване. От там резултатите се изпращат в РЗИ-Кюстендил, а то ги предоставя на болницата", обясни пътя на пробите д-р Величков.

Той успокои притеснените близки на заразените, че щом се забавят пробите най-вероятно всичко е нормално. В първия момент, в който има съмнения за зараза, от София веднага се обаждат по телефона и ние уведомяваме роднините, поясни д-р Величков.

Близки и роднини на заразени пациенти се оплакват, че не са взети проби на цялото семейство, което е било в контакт с болния, а само на определени хора. Например бащата е носител на вируса Covid-19 и проби са взети от съпругата му и сина му, но не и от жената на сина му.

Някои от роднините на заразените смятат, че близките им са били заразени с Covid-19 от вътрешноболнична инфекция след първия случай на починалия 62-годишен счетоводител, който е обслужвал италианските фирми в Кюстендил.

"Чак след като той почина в болницата бяха взети по-строги мерки и затова съмненията ни са, че баща ни се е заразил вътре в болничното заведение". При постъпването в болницата не му беше направено изследване за Covid-19, а едва след като почина 62-годишният мъж", твърдят близки на заразен с коронавирус в болницата в Кюстендил пред Mediapool.

Шефът на болницата Александър Величков увери, че са взети абсолютно всички предпазни мерки и болните са изолирани в отделно помещение. Той не уточни дали това е станало преди първия смъртен случай.

Миналата година болницата в Кюстендил остана без инфекциозно отделение поради липса на специалисти.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

7 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. levii
    #7

    Усещането за скъсана връзка между хората и тези от които зависи откриването, диагностицирането и лечението на заболелите в коронав. все повеч се задълбочава. Тази връзка се къса от Щаба, който взима решения и стои между нас и лекарите. В ръцете на чиновниците от Щаба ли сме или на лекарите- лични и болнични? В ръцете на чиновниците от РЗИ? Не мога ли да очаквам от човек възпитаван да действа при военни условия, хуманност в мирно време? От човек с пагони. Не друг, а Мутафчийски нарежда на мин. здравеопазването. Няма бойна ситуация, даже няма битка, няма война, има ред и правила в условия на криза.

  2. .text
    #6
    Отговор на коментар #4

    Естествено. Когато умре обикновен човек, скърби само семейството му. Когато умре депутат - скърби цялата държава. /s

  3. brusselaar
    #5
    Отговор на коментар #1

    А преди демокрацията нямаше ли по-равни? И как го караха по чернобилско време, а?

  4. Baraev
    #4

    Ми разбира се, .. депутатите са по-важни.

  5. Мюнхен
    #3

    Напълно "нормално" за комунистическа държава като България. Така е от 76 години- едни и същи хора ни управляват. Те създават привилегии- специални болници, специално снабдяване, специално обслужване, високи заплати за администрацията и обслужващия персонал, стража, която ги охранява, лекари, които ги лекуват, кръчмари, които ги хранят, проститутки, които ги задоволяват, шофьори, които ги возят. Разликата е, че преди крадяха от собствената държава, сега- като "капиталисти" и казионни хора- крадат и от еврофондовете, т. е. от Европа.

  6. Бивши комунисти НЯМА!
    #2

    Питайте друго, че мисирките не могат - как може Домуса да оздравее за 2 дни след като е правил втори тест (поради грешен първи и усложнения провокирали го да прави втори) като досега са оздравяли само 6 в България.Явно плешивия генерал беше прав само 10% оригинални лекарства се ползват и те не са за лекуване на роби.

  7. По-равни при демокрацията! И така трябва да бъде. Заедно с бонусите, депутатите си докарват малко под 10 000 НА МЕСЕЦ! Те и близките им са собственици на ВЕИ-та, на НЕчестни частни болници,които ИЗТОЧВАТ парите за здраве. И затова здравната система е толкова скапана! И в цяла Европа и САЩ здравеопазването е като в ТРЕТИЯ свят!

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.