Премиерът Бойко Борисов отхвърли категорично твърденията на бившия министър по еврофондовете в предишното правителство Меглена Плугчиева от събота, че ГЕРБ прави база данни за политическите си опоненти – кандидати за кметове и общински съветници, като членовете и симпатизантите на партията трябва да събират всякаква информация, дори интимна на базата на примерен въпросник. Депутатката от БСП дори сравни разпространението на въпросниците, екземпляр от които показа на журналисти, че ГЕРБ работи като бившата Държавна сигурност.
Пред журналисти в неделя в Несебър Борисов определи твърденията на Плугчиева като глупост.
"Точно Плугчиева, която я предлагахме да стане заместник-председател на Европейската банка за възстановяване и развитие, да взима огромна заплата от квотата на ГЕРБ като управляваща партия, и тя да излезе и да каже подобна глупост", заяви Борисов.
"Трябва човек да си плюе в сурата, е точната дума. Да си спомни как аз с нея ходех в Брюксел, от баронеса Аштън до шефа на социалистите, до шефа на Европейската народна партия да ѝ търся пост, как не я е срам да каже подобно нещо", заяви разсърден премиерът, цитиран от БНР.
За честна и независима журналистика
Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
52 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
-
сурат#53
-
сурат#52
-
балък#51
-
OOO#50
-
сурат#49
-
Ха-ха#48
-
варненец#47
-
др. Плугчиева#46
-
Въпрос#45
-
clearly#44