Борецът Александър Костадинов загуби осминафинал

Александър Костадинов допусна загуба на осминафиналите в категория до 55 килограма на турнира по борба класически стил на олимпийските игри в Лондон в неделя.

Българинът, който почиваше в първия кръг, загуби от Ли Шуцзин (Китай) с 1:2 (2:0, 0:2, 0:2) части като не успя да се възползва от предимството си, че съпурникът му имаше тежка среща 15 минути преди техния двубой.

Костадинов започна добре мача и спечели първата част. В края на втората обаче българинът получи две точки наказание, които бяха присъдени на съперника му. В третата част Ли направи успешна атака и стигна до победата.

Малко преди двубоя с Костадинов Ли победи Вугар Радимов  (Украйна) с 2:1 (4:0, 0:2, 0:2) части.