Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

БОРКОР се кани да спира корупцията в обществените поръчки преди обявяването им

12 коментара

Звеното за противодействие на корупцията  БОРКОР  започва да разработва мерки за премахване на корупцията в обществените поръчки.

”В края на годината трябва да има решения по първата поставена задача, а тя е разработване на интервенционна система от мерки в областта на обществените поръчки. През обществените поръчки се продуцира огромна корупция”, заяви в неделя пред БНР временно изпълняващият длъжността директор на  БОРКОР Елеонора  Николова.

Тя заяви че, ясно и отчетливо се вижда, че корупционните преговори предхождат същинската процедура по обществените поръчки. ”Нашата работа е да се разположим на входа и да не позволим реализацията на корупцията”, допълни Елеонора Николова.

”Центърът за превенция на корупцията трябва да се занимава с анализи и с изработване на комплекс от мерки, които да предотвратят и да направят невъзможна корупцията в различните дейности на държавния апарат и общинската власт”, каза Николова.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

12 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Анонимен
    #12

    Както се казваше едно време - соц предприятияте използват най-новите технологии, даже тези, които още не са открити. БОРКОР вече достатъчно стана за смях, а и със сделката за собствения си софтуер се превърна само в КОР.

  2. Анонимен
    #11

    Ако някой наистина иска поне да намали корупцията при възлагане на обществените поръчки, да премахне далаверата със "събирането на най-малко три оферти". Ако трябва да се вдигне малко прага за свободно сключване на договор (или закупуване от търговската мрежа) и оттук натам - всичко чрез процедура по ЗОП или НВМОП. Не че там липсват корупционни практики, но всички знаят за измамата с трите оферти, а никой не предприема нищо. На всичко отгоре се губи време и ресурс за тяхната проверка от контролните органи, въпреки предварително известната им безпомощност за търсене на отговорност по същество.

  3. Анонимен
    #10

    Сигурно гризачите на цар Плъх от предното правителство са измислили закона за общ. поръчки.

  4. Анонимен
    #9

    Но не ти дават да отидеш до магазина и да го купиш, а отиваш до фирмата спечелила общ. поръчка и го вземаш по-скъпо от там.

  5. Анонимен
    #8

    В нашата държавна фирма е по-евтино да отидеш да купиш нещо в произволен магазин отколкото да го достави фирма спечелила обществена поръчка.

  6. Анонимен
    #7

    бате Ники до №6 Казаното от БОРКОР е напълно вярно, друг е въпросът дали ще последват реални действия или ще я караме както досега. Особено при големите поръчки, корупцията е преди обявяването им и се състои във включването на определени критерии в поръчката, които да облагодетелстват точно определен кандидат.

  7. Анонимен
    #6

    Какво ще борят? Нали има Закон за обществените поръчки и там е разписно кой какво ще прави и кой ще проверява. Или се чудят какво да правят и трупат тунеядци едно над друго да ги храним.

  8. Анонимен
    #5

    През обществените поръчки се продуцира огромна корупция. Това си е откритие. Слънцето изгрява сутрин, включваме се и ние с още едно откритие.

  9. Анонимен
    #4

    Как ще заработи този център. Нека да кажат по какъв начин е направен подборът за държавните служители, които са командировани да работят там и в момента се обучават и по какъв начин без да се каже за какво са отстранени служителите, които не са изпратени и не им е казано с какво са недостойни. Не е имало никакъв подбор и препитване на служители, всичко е направено по субективна преценка и са отишли от ведомствата най-големите подлизурки, които когато се провежда обществена поръчка не гледат добре

  10. Коментарът е изтрит в на от автора.
    #3

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.