Борусия би Реал, Манчестър Сити се запъти към отпадане

С пълен актив в своите групи са Малага и Порто

1 коментар

Групата, събрала шампионите на Испания, Англия, Германия и Холандия отново предложи най-драматичните двубои в поредния кръг от Шампионската лига на Европа.

Германският шампион Борусия (Дортмунд) се приближи до класирането за плейофите, след като на свой терен победи Реал (Мадрид) с 2:1. Мачът бе изпълнен с много нерви и грешки и от двете страни, но все пак бързината и изобретателността на младия германски отбор надделя. Борусия поведе в 36-та минута с гол на Роберт Левандовски, но само две минути по-късно Реал изравни чрез Кристиано Роналдо. Победата донесе Марсел Шмелцер в 64-та минута.

Същевременно в Амстердам шампионът на Англия Манчестър Сити загуби безславно от местния Аякс с 3:1, въпреки че поведе в резултата в 22-та минута с гол на Самир Насри. В края на първото полувреме обаче Сим де Йонг изравни, а след това Аякс направи пълен обрат с голове на Никлас Мойсандер в 57-та и Кристиан Ериксен 68-та минута.

Така в група "D" на Шампионската лига, определяна като "Групата на смъртта" води Борусия със 7 точки, а Реал е втори с 6. Холандският шампион излезе на трето място с 3 точки, а шампионите на Англия от Манчестър Сити със само 1 т. досега за втора поредна година най-вероятно ще отпаднат още в груповата фаза на турнира.

В група "С" отборът от Андалусия Малага продължава да бъде приятната изненада на турнира, като в сряда вечер стигна до третата си поредна победа – този път на италианския Милан на свой терен с 1:0. Голмайстор в 64-та минута стана Хоакин, който през първото полувреме изпусна дузпа.

В същата група в Санкт Петербург Зенит взе първите си точки в турнира, като макар и трудно успя да победи белгийския Андерлехт с 1:0 с гол на Кержаков от дузпа в 72-та минута. Руският отбор игра под нивото си, а гостите му могат да съжаляват за пропуснатите шансове.

Така с пълен актив от точки – 9, и без допуснат гол в трите си мача при първото си участие в най-силния европейски клубен турнир Малага е начело в групата. Милан има 4, Зенит – 3, Андерлехт - 1.

С пълен актив от 9 точки в група "А" пък е португалският Порто след победа като домакин Динамо (Киев) с 3:2. Френският Пари Сен Жермен след победа в Загреб срещу местния Динамо с 2:0 е втори с шест точки. Динамо от Киев има 3 точки, а хърватският Динамо няма спечелена точка.

В група "B" лондонският Арсенал изненадващо бе надигран на свой терес от германския Шалке 04 с 2:0 с два гола в рамките на само 10 минути - между 76-ата и 86-ата минута, отбелязани от Клаас Ян Хунтелаар и Ибрахим Афелай. Това е първата домакинска загуба на Арсенал в този турнир от 2009 година насам.

В другия мач в групата гръцкият шампион Олимпиакос победи като гост с 2:1 френския първенец Монпелие, след като губеше с 0:1.

Шалке е начело със 7 точки, пред Арсенал – 6, Олимпиакос – 3 и Монпелие с една точка.