Борусия (Дортмунд) разби Реал (Мадрид) с 4:1

Финалът на Шампионската лига се очертава германски

8 коментара

Борусия (Дортмунд) разби Реал (Мадрид) с 4:1 в първи полуфинален мач за титлата в Шампионската лига. Така финалът на най-комерсиалния футболен турнир се очертава германски, след като Байерн (Мюнхен) победи с 4:0 другия испански гранд Барселона.

Полският нападател на Борусия (Дортмунд) Роберт Левандоски вкара и четирите гола за домакините, а за Реал точен бе Кристиано Роналдо.

Тимът на Юрген Клоп даде много малко шансове на испанския отбор и през цялата среща бе по-добрия отбор, а наставникът на "Белия балет" Жозе Моуриньо не можа да реагира и да обърне играта. Поражението засили още повече спекулациите, че от следващата година португалецът ще се завърне в лондонския Челси.

Още в началото на мача Марко Ройс можеше да отбележи, но първото попадения не закъсня и в осмата минута Левандовски вкара. В края на полувремето Реал се върна в мача след груба грешка на Матс Хумелс.

Централният защитник подари топката на Игуаин, аржентинецът веднага пусна към Кристиано Роналдо и той отблизо вкара за 1:1.

Второто полувреме Борусия започна много силно и Левандовски вкара в 50-та минута за 2:1, след което и още две попадения, като последното бе от дузпа.

В германската преса се говори все по-усилено, че Левандовски също ще премине в Байерн, след като това се случи с другата звезда на Борусия - Марио Гьотце.