Борусия издържа в Мадрид и се класира за финала

7 коментара

Борусия (Дортмунд) е първият участник във финала на тазгодишното издание на европейската Шампионска лига по футбол, който най-вероятно ще е изцяло германски след като в Мадрид успя, макар и само с един гол разлика, да удържи преднината си от първия мач (4:1)срещу Реал. Така изглежда все по-вероятно този финал да е изцяло с германско участие, ако в сряда вечер същото успее да направи и Байерн в Барселона.

С общ резултат 4:3 Борусия се класира за втори път в своята история на финал в Шампионската лига, въпреки че загуби с 0:2 реваншав Мадрид. Само още един гол, който в последните минути на мача висеше на косъм, щеше да класира на финала испанския шампион.

Мачът започна с тотален натиск на домакините, в който пропуски пред вратата на изпадналия в глуха защита германски шампион направиха Игуаин, Роналдо и Йозил.

Натискът на мадридчани продължи 15-ина минути, след което гостите успяха да се окопитят и да изравнят играта. Така първото полувреме завърши без гол.

След почивката първата голова възможност бе за Борусия – удар на Левандовски срещна гредата. Мачът след това вървеше в желаното от германците темпо, като направените от Жозе Моуриньосмени с пускането в игра на Кака и Бенземане дадоха резултат и не успяха да попречат на гостите да контролират играта.Те даже пропуснаха 100-процентово положение за гол в 62-та минутачрезГюндоган. После пропуск направи и Левандовски.

След много „проспани” минути Реал успя да вкара гол чак в 83-та минута, когато Бензема завърши комбинация, преминала през Кака и Йозил.

Голът вдъхнови домакините и те преминаха в непрекъснати атаки и вкараха противниците си в наказателното поле. След серия ъглови удари, разбърквания и удари срещу вратата накраякапитанът на Реал Серхио Рамос успя да вкара втори гол със силен шут под гредата от непосредствена близост.

За повече обаче домакините нямаха нито сили, нито време.