Борусия продължи блестящото си представяне, Реал се добра до осминафинал

Борусия (Дортмунд) и Реал (Мадрид) спечелиха първите две места в най-тежката група от европейската Шампионска лига по футбол, събрала само шампиони на четири от ведищие европейски футболни нации.

Германският шампион продължи блестящото си представяне като в сряда вечер победи убедително с 4:1 Аякс като гост в Амстердам. Головете за победителите вкараха Марко Ройс в 8-та минута, Марио Гьотце в 36-та и Роберт Левандовски в 41-та и 67-та минута. Така Борусия събра 11 точки и е твърдо на първото място в групата.

Далеч по-драматичен и напрегнат бе мачът в Манчестър, където шампионите на Англия от Сити се нуждаеха единствено от победа срещу мадридския Реал, за да запазят шансовете си за класиране в следващата фаза на турнира.

По-голямата част от мача обаче премина с преимущество за испанските шампиони, които пропуснаха серия голови положения. Те все пак успяха да вкарат едно от тях – още в 10-та минута чрез Карим Бензема след центриране на Анхел ди Мария.След почивката Манчестър сити все пак успя да изравни донякъде играта и също да заплаши вратата на противника си. Изравняването дойде от дузпа, вкарана от аржентинеца Агуеро. За повече обаче отборът на Роберто Манчини нямаше сили и време.

Така Реал е недостижим на второто място в групата с 8 точки. Трети е Аякс с 4, а английският шампион остана на последно място в групата преди последния кръг само с 3 точки.

Известни са вече и осминафиналистите от другите три групи, мачовете от които се играха в сряда вечер.

В група А това са португалският Порто и френският ПСЖ. В снощните мачове Порто победи с 3:0 Динамо (Загреб), а ПСЖ - с 2:0 Динамо (Киев). Порто води с 13 точки, пред ПСЖ с 12. Динамо (К) е сигурен за третото място с четири точки, а хърватите са последни без точки и с голова разлика 0:13. Порто и ПСЖ ще излъчат първенеца в групата в пряк двубой в Париж.

В група В на осминафиналите са германският Шалке и .лондонският Арсенал. Германците победиха с 1:0 Олимпиакос и имат 11 точки. Арсенал спечели с 2:0 срещу френския шампион Монпелие и е с десет точки. В Лига Европа ще играе гръцкият Олимпиакос с шест точки в групата, а Монпелие остана само само с една точка. В последния кръг Шалке гостува на Монпелие, а Арсенал – на Олимпиакос.

В група С испанският Малага продължи участието си без загуба, като в сряда вечер направи 2:2 със Зенит в Санкт Петербург. Като втори в групата ще се класира Милан след важна победа с 3:1 срещу белгийския Андерлехт. Малага е вече сигурен победител в групата с 11 точки пред Милан с осем, Зенит и Андерлехт с по четири.

В тази група падна и гол, който по своята изключителна красота и майсторство може да се сравни само с гола на Златан Ибрахимович за Швеция в мача срещу Англия миналата седмица. Негов автор стана френският защитник на Милан Филип Мексес, който пред наказателното поле овладя топката на гърди след центриране и със задна ножица прати топката във вратата.

szólj hozzá: AndMil02Mex