България надигра, но не успя да победи Швейцария

9 коментара

България надигра, но не успя да победи Швейцария в повторния дебют на Станимир Стоилов като национален треньор. Късно вечерта във вторник двата тим завършиха наравно 1:1 в приятелска среща пред около 10 000 зрители на стадион "Стад дьо Женев”.

България поведе с 1:0 в 33-та минута след гол на нападателя на Литекс Ивелин Попов. Той се възползва от пас на съотборника си в отбора на Гриша Ганчев - Станислав Манолев влезна мощно в наказателното поле на швейцарците и с диагонален удар по земя откри резултата.

В края на първото полувреме Швейцария изравни след хаос в българската защита. Халфът на домаките Хюгел бе изпуснат в наказателното поле, прекара топката през краката на Илиян Стоянов и се записа сред голмайсторите.

Като цяло първото полувреме българите бяха по-добрият отбор на терена, но проличаха слабости в защита.

През втората част българските футболисти отново доминираха на терена, като нападателят на Манчестър Юнайтед и капитан на националния отбор Димитър Бербатов се отличи с много добри отигравания и почти 100% успеваемост при пасовете.

Димитър Бербатов и Станислав Ангелов имаха добри възможности да донесат успеха за България, но и двамата нямаха късмет. Към края на срещата обаче отново се видя, че отборът ни има пропуски в защитата и сравнително лесно допускаше опасни положения пред собствената си врата.

След срещата Станимир Стоилов обяви, че е доволен от футболистите си и вече започва да мисли за срещата с Ейре от квалификациите за световно първенство. Той разкритикува играта на националния отбор при предишния наставник Пламен Марков, когато отборът е изпадал на моменти в глуха защита.

По същото време в квалификационен мач в нашата група за световното първенство Ейре победи Грузия с 2:1 с два гола на Роби Кийн. Грузия поведе през първото полувреме, а домакините успяха да изравнят чак в 74-тата минута от доста пресилено отсъдена дузпа за игра с ръка в наказателното поле.

Така в групата Италия води с 10 точки от 4 мача пред Ейре със същия точков актив, но с един отбелязан гол по-малко. България е трета с 3 точки от 3 мача.

Изиграха се и още няколко квалификационни мача:

В зона Европа: Малта-Албания 0:0 и Сан Марино-Северна Ирландия 0:3.

Зона Азия, група А: Япония-Австрали 0:0 и Узбекистан-Бахрейн 0:1.

Зона Азия, група Б: КНДР-Саудитска Арабия 1:0 и Иран-Южна Корея 1:1.

Зона КОНКАКАФ: САЩ-Мексико 2:0, Салвадор-Тринидад и Тобаго 2:2 и Коста Рика-Хондурас 2:0.

Още десетки отбори имаха в сряда вечер контролни мачове, като в най-интересните Испания победи Англия с 2:0, Аржентина като гост победи Франция с 2:0, а Германия като домакин загуби от Норвегия с 0:1.