България победи Япония с 2:0 в приятелска футболна среща

Националният отбор на България по футбол победи с 2:0 като гост Япония в приятелска среща, играна в четвъртък.

Станислав Манолев откри резултата още в третата минута след изпълнение на фаул и неубедителна намеса на вратаря на домакините Кавашима. В 70-та минута пък капитанът на японците Хасебе си отбеляза автогол след центриране на резервата Христо Златински.

Съдиите отмениха два гола на японците заради засади.

Мачът се проведе в Нагоя пред пълен стадион въпреки проливния дъжд.

В състава на българите липсваха вратарят Николай Михайлов и защитникът Николай Бодуров, които бяха заместени от вратарят на шампиона Лудогорец Владислав Стоянов и от Радослав Димитров от Славия.

В защита играха Илия Миланов, Иван Иванов, Радослав Димитров и Йордан Минев. В халфовата линия бяха подредени Светослав Дяков, Георги Илиев и Владимир Гаджев, а по крилата действаха Станислав Манолев и Спас Делев. На върха на атаката игра Ивелин Попов. В края на първото полувреме на терена се появи Александър Александров в защита, а през втората част влязоха Йордан Христов, Стефан Велев, Христо Златински, Георги Миланов и Илиян Мицански.

За Япония играха Кавашима, Комано, Коно, Курихара, Учида, Юшида, Ендо, Хасебе, Маеда, Инуй, Шинджи Кагава, а като резерви влязоха Хаавенар, Сакай, Нагатомо, Хироцуго, Накамура, Хосогай.

На 4 юни българският отбор ще изиграе още една приятелска среща в Азия - срещу Казахстан, а през август ще гостува на Македония.

На шести септември България продължава борбата за класиране на Мондил 2014 с гостуване на Италия.