България разгроми Малта с 6:0 и се доближи на точка от Италия

Дания удари Чехия с 3:0. И двата тима останаха на 4 точки зад "трикольорите"

7 коментара

Националният отбор на България разгроми тима на Малта с 6:0 в квалификационна среща за Световното първенство в Бразилия през 2014 г. на ст. "Васил Левски".

Със спечелените 3 точки отборът ни се доближи на само една от лидера в Група 2 Италия, която има актив от 10 точки, но е и с мач по-малко. По-късно в петък пък Дания би Чехия като гост с 3:0, като този резултат остави и двата тима на 4 точки зад България.

Мачът с Малта се игра на заснежен терен и пред празни трибуни заради наказание след последния домакински мач на "трикольорите" срещу Дания, когато имаше расистки скандирания от публиката.

Запомнящ се дебют като титуляр за българския състав направи бившият играч на ЦСКА Александър Тонев, който вкара първия си хеттрик във футболната си кариера. Крилото на Лех (Познан) се разписа в 6-ата, 38-ата и 68-ата минута със силни удари от разстояние.

Останалите попадения добавиха Ивелин Попов в 47-ата, Емил Гъргоров в 55-ата и Иван Иванов в 79-ата минута. Българите контролираха срещата през цялото време, като в последните 15-20 минути мачът просто се доиграваше

Единствената лоша новина за Любослав Пенев е жълтият картон на Йордан Минев, който го вади от важното гостуване на Дания идния вторник в Копенхаген.

Точен за "лъвовете" на два пъти през първото полувреме бе Александър Тонев. Първо той откри с красив диагонален удар, след като бе намерен от Емил Гъргоров зад защитата на гостите. Попадението беше негово първо за "трикольорите".

Вторият гол дойде, след като бившият футболист на ЦСКА стреля с левия крак от над 25 метра точно в ръцете на вратаря Андрю Хог, но той направи детинска грешка на мокрия терен и позволи на топката да му избяга и да спре в мрежата.

Началото на второто полувреме Попов направи 3:0, след като засече отличен пробив на Георги Миланов отляво на празна врата. Това бе негов първи гол в тези квалификации, като за последно се бе разписал през май миналата година в контролата срещу Холандия. След това Гъргоров направи 4:0 след асистенция на Владимир Гаджев.

Тонев записа хеттрик в 68-ата минута с далечен удар по земята, а Иванов оформи крайния резултат след разбъркване в малкото наказателно поле на гостите. Следващият мач на България е като гост на Дания във вторник, другата седмица.