България с трагикомична победа срещу Люксембург

Футболните национали успяха да се наложат инфарктно над аутсайдерите с 4:3

8 коментара
Сн. БГНЕС
Българският национален отбор по футбол бе на път да допусне една от най-големите изненади, но в крайна сметка успя да победи като домакин аутсайдера Люксембург с 4:3 на старта на квалификациите за финалите на Световното първенство в Москва през 2018 година.

Българите победиха с гол на Александър Тонев в 92-та минута, като това бе поредният им много слаб мач. Така българският национален отбор стана първият допуснал три гола като гост от Люксембург.

България има минимални шансове да се класира за финалите. Останалите отбори в групата са Холандия, Швеция, Франция и Беларус.

България поведе на Люксембург още в 16-та минута с удар от далече на Димитър Рангелов. До края на полувремето Георги Миланов можеше да удвои, но негов удар срещна гредата.

Втората част започна с два гола на Йоахим, който преди години игра за ЦСКА. Марселиньо обаче вкара първия си гол за България и изравни в 65-та минута.

14 минути по-късно българите пак поведоха, след като Ивелин Попов вкара от пряк свободен удар, даден за нарушение срещу Страхил Попов.В края на мача футболистите на Люксембург оказаха натиск, който доведе до ново попадение на Бонхарт.

Много бързо след това обаче Александър Тонев успя да вкара и така победата остана за България, но мача потвърди ниското ниво на родния футбол.

Следващия мач на българските национали е след месец в Париж срещу французите.

Очаквано малобройната публика скандира ”Оставка”.

“Ако трябва да съм честен, очаквах тежък двубой, но чак такова нещо - не. Допуснахме недопустими грешки в защита. Всичко се случва във футбола, затова не бива да хвърляме вината персонално върху този или онзи. Трябва да анализираме представянето си и да коригираме пропуските”, коментира треньорът Ивайло Петев след срещата.
Капитанът на националите Светослав Дяков от своя страна защити Петев и ръководството на БФС.

"Ръководството на БФС и старши треньорът имат най-малка вина. Без да защитавам никой, ще попитам - те ли играят на терена? Ще работим, това е пътят. В защита допуснахме грешки. Срещу Франция и Швеция ще е много по-трудно, но ние имаме нашите шансове. Надявам се, че ще покажем по-добра игра", посочи Дяков.