България с трудна победа над Франция на старта на Световната лига по волейбол

Българските волейболисти започнаха с трудна победа над Франция участието си в Световната лига тази година. България победи като гост с 3:2 гейма (25:21, 14:25, 21:25, 25:22, 15:11).

Това е първият успех  в официален мач за новия селекционер на България Камило Плачи.

"Доволен съм от резултата, но може би по-щастлив съм от начина, по който и двата отбора играха. Това беше един много добър мач с двама много добри играчи - Жулиен Линеел от френския отбор и Тодор Алексиев от нашия. И двамата бяха много ефективни в атака, с 64% успеваемост, което много рядко се случва", коментира Плачи.

В неделя от 19.00 часа Франция и България ще изиграят и втора  среща.

Другите отбори в нашата група са Бразилия, Аржентина, САЩ и Полша.

В първите срещи Бразилия победи Полша с 3:1 гейма, а Аржентина се наложи над САЩ със същия резултат.