България се класира на полуфинал на Световното по волейбол

Националният отбор на България постигна осма поредна победа на Световното първенство по волейбол в Япония. Във вторник сутринта избраниците на треньора Мартин Стоев победиха в драматичен мач Франция с 3:2 гейма и още преди срещата си с настоящите световни и олимпийски шампиони от Бразилия си спечелиха правото да играят на полуфинал за първи път от 1986 година.

Това изхвърли французите от борбата за разпределение на първите три места в турнира, като за тях това бе втора загуба. Срещата не започна добре за България като първите два гейма бяха загубени съответно с 25:22 и 25:23. Обратът дойде в края на третия гейм, като българите в по-голямата му част губеха. В крайна сметка нашите успяха да бият с 25:22.

Със същия резултат нашите победиха и в четвъртия гейм, а в тайбрека бяха безкомпромисни - 15:10.

Победата остави българите на първото място в групата. Вече са ясни двата възможни противника на България за полуфиналите – Полша и Сърбия.