България загуби и от Беларус и се отдалечи от финалите на Световното първенство

Националният отбор на България по футбол загуби с 2:1 от отбора на Беларус и намали още повече шансовете си да се класира за финалите на световното първенство в Русия следващата година.

Българските футболисти изиграха слаб мач, в който допуснаха много грешки, и дадоха възможност на домакините да запишат първата си победа в групата.

Беларус започна по-активно мач и в 33-та минута спечели дузпа, след като Божидар Чорбаджийски изпусна Лаптев в наказателното поле и се принуди да го фаулира.

Дузпата бе вкарана от Михаил Сиваков.  Българският вратар Николай Михайлов хвана ъгъла, но топката мина под тялото му.

След като поведе отборът на Беларус затвори играта, а българите не успяха да се възползват от малкото си шансове. Така в 80-ата минута при една от редките контраатаки на домакините Савитски успя да вкара за 2:0.

Почетният гол за българите вкара Георги Костадинов в 90-ата минута.

Следващият мач на България е срещу Швеция в края на август в София.

В другите два мача от нашата група Холандия очаквано разби Люксембург с 5:0, а Швеция победи Франция с 2:1. Лидер вече е Швеция с актив от 13 точки, колко има и вторият Франция. Трети са холандците с 10, а България заема четвъртата позиция с 9 точки. Беларус е пети с 5, на дъното остава аусайдерът Люксембург с едва 1 спечелена точка.