България загуби от Франция с 2:3 втория мач от световното по волейбол

България загуби втория си мач на световното първенство по волейбол от Франция с 2:3 гейма (22:25, 25:23, 17:25, 30:28, 17:19).

Французите започнаха много силно мача в зала "Пала Руфини" в Торино и поведоха с 4:1, но българите успяха да изравняват 5:5. Франция поведе още веднъж, но пак се стигна до равенство 17:17. В крайна сметка французите затвориха гейма при 25:22.

Българите започнаха много мощно втората част, като успяха да поведат с пет точки – 9:4. Тогава обаче французите обърнаха играта и стигнаха до изравняване 10:10. Равенството се запази до 23:23. Атака в аут на игралия много силно Нгапеи и добра тройна блокада на българите обаче дадоха победата на нашия тим.

В третия гейм се стигна до равенство 8:8, след това обаче французите играха много силно и взеха без проблеми гейма с 25:17.

В четвъртия гейм България поведе със 17:21, но Франция успя да изравни при 21:21. Последваха 4 мач-бола за Франция, но българите успяха да вземат гейма с 30:28 след две поредни атаки на Матей Казийски по блокадата.

В тайбрека резултатът се движеше равен до 7:7. Владо Николов изведе България напред при 10:9. При следващото разиграване обаче останаха силни съмнения за грешка на италианския съдия Симоне Санти, който видя блокада на Матей Казийски след атака на Еарвин Нгапе.

България стигна първа до мач-бол в петия гейм, когато поведе с 14:13, но не успя да се възползва от него, както и от още три възможности да вземат победа. В крайна сметка французите победиха с 19:17, но пак останаха съмнения за грешка на съдията. Този път реферът не отсъди блок аут за България след атака на Матей Казийски.

В понеделник от 18:00 часа България играе с Чехия. В първия си мач на първенството българите победиха Китай с 3:0.

В другия мач в нашата група "Е” Чехия, която в първия си мач загуби от Франция с 2:3, победи Китай с 3:1 гейма.