България загуби с 0:1 от Сърбия

Българският национален отбор по футбол загуби от Сърбия с 0:1 в приятелска среща, играна на стадион "Васил Левски" в четвъртък вечерта. Това е първата загуба на националите под ръководството на старши треньора Лотар Матеус.

Единственото попадение за сърбите отбеляза Никола Жигич в 80-та минута. Високият над два метра нападател на Бирминган получи пас зад защитата и се разписа във вратата на Николай Михайлов.

Срещата се игра пред едва 2000 зрители и мачът като цяло бе равностоен с малко голови положения.

За България играха Николай Михайлов, Живко Миланов (65-Бодуров), Иван Иванов, Йордан Милиев, Петър Занев, Христо Янев, Станислав Генчев, Димитър Рангелов (30-Димитров), Мартин Петров (66-Гаджев), Ивелин Попов, Валери Божинов (53-Макриев).

Последната контрола между двата тима се игра през ноември 2008 година в Белград. Тогава сърбите ни разгромиха с 6:1 и треньорът Пламен Марков бе уволнен. Точно на 17 ноември преди 17 години пък България победи с 2:1 като гост Франция с два гола на Емил Костадинов и се класира за Световното първенство в САЩ, на което българите станаха четвърти.

Досега под ръководството на Матеус България успя да победи с 1:0 Уелс в евроквалификацията през октомври в Кардиф и Саудитска Арабия с 2:0 в приятелската среща.