България завърши евроквалификациите с победа над Азербайджан

Българските футболни национали успяха да победят гостите от Азербайджан с 2:0 пред по-малко от 1000 зрители на Националния стадион “Васил Левски“. С това отборът постигна първа победа на свой терен в европейска квалификация от близо осем години. Последният успех бе с 1:0 над Румъния през ноември 2007 година.

Сега България завърши на четвърто място в своята квалификационна група с 11 точки.

Мачът срещу Азербайджан започна с натиск на българите. Първият удар бе на Ивелин Попов в 3-ата минута, но той не успя да уцели вратата.

В 20-ата минута обаче Михаил Александров откри резултата. Голът за България падна след центриране от ъглов удар. Това бе първи гол за Александров в националния отбор.

Втората част започна със силен удар на азерския пападател Назаров, който Митрев изби. Последва обаче чудесен пробив на Живко Миланов отдясно, продължен с много точно центриране към Рангелов, който с глава направи резултата 2:0. До края на мача България изпусна още няколко добри положения за гол.

Въпреки победата националите ще гледат пети пореден голям футболен форум по телевизията. Следващите квалификации за световно първенство се очертават като още по-проблемни за слабите български футболисти. Там ще играем с Франция, Холандия, Швеция, Беларус и Люксембург.