Челси и Байерн с по гол преднина пред Барселона и Реал Мадрид

0 коментара

Челси победи Барселона с 1:0 като домакин в първи полуфинален мач от Шампионската лига. Отборът на Роман Абрамович имаше голям късмет и не допусна гол в своята врата въпреки многото положения, създадени от футболистите на испанския тим.

Барселона удари две греди, владееше значително повече топката, но в крайна сметка не можа да отбележи гол.

Барса започна по-силно мача и създаде няколко опасни положения, но въпреки превъзходството на испанския тим секунди преди да изтекат двете минути продължение на първото полувреме голмайсторът на Челси Дидие Дрогба вкара единствения гол в срещата.

Рамиреш се откъсна по левия фланг на терена, влезе в наказателното поле и центрира, а Дрогба от точката на дузпата успя да преодолее вратарят Виктор Валдес.

През второто полувреме Челси изигра мача тактически много правилно, като треньорът Роберто Ди Матео продължи да залага на защитата и контраатаки. На няколко пъти англичаните имаха и сериозен късмет.

Реваншът е след седмица на "Ноу Камп", а победителят ще играе финал срещу Реал Мадрид или Байерн Мюнхен. Германците успяха да победят във вторник вечерта другия испански гранд като домакини в първия мач с 2:1.

Байерн поведе още в 17-та минута, когато след изпълнение на ъглов удар Пепе и Серхио Рамос не успяха да изчистят добре топката и тя стигна до Рибери, който успя да вкара с точен изстрел от около седем метра.

В 53-та минута Месут Йозил успя да изравни след пас на португалската звезда Роналдо.

В 89-та минута обаче Марио Гомес вкара победния гол, след много добър пробив на капитана Филип Лам.

Реваншите са след седмица, а дотогава Барса и Реал Мадрид ще се изправят един срещу друг в испанското първенство.