"Челси" и "Реал" продължават в Шампионската лига

0 коментара

Лондонският "Челси" спаси честта на английския футбол, като успя да се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига на Европа, въпреки загубата в първия мач от "Наполи" с 1:3. В противен случай Англия щеше да остане без участник в тази фаза на турнира за първи път от 1996 г..

В красив и изключително драматичен мач лондончани победиха отбора от южна Италия с 4:1 след продължения. С огромна заслуга за успеха бяха тримата ветерани в отбора - Дидие Дрогба, Джон Тери и Франк Лампард. Отлично се представиха и сърбинът Бранислав Йованович и влезлият като резерва Фернандо Торес.

Резултатът бе открит от Дрогба в 29-тата минута с глава след центриране на Рамиреш. Две минути след началото на второто полувреме Джон Тери удвои отново с глава след асистенция на Лампард.

Последва много силен период за италианците, които за дълго принудиха противника си да се защитава. Резултат на този натиск бе гола на швейцарския национал Гьохан Инлер от воле от границата на наказателното поле. При 1:2 неговият отбор се класираше за следващия кръг.

"Челси" обаче си върна предимството в играта и след няколко силни атаки се стигна до 75-тата минута, когато удар с глава на Йованович бе отбит с ръка в наказателното поле. Лампард превърна отсъдената дузпа в гол. Така се стигна до продължения.

В последната минута на първото продължение Бранислав Иванович вкара решителния гол след перфектно отиграване и пас на Дрогба.

В другия мач от Шампионската лига в сряда вечер "Реал" (Мадрид) с лекота победи с 4:1 ЦСКА (Москва) на "Сантиаго Бернабеу" и след 1:1 в първия мач също се класира за четвъртфиналите.

Головете отбелязаха Гонсало Игуаин, Кристиано Роналдо (2) и Карим Бензема. За руския отбор вкара Зоран Тошич.