"Челси" изхвърли "Барселона" от Шампионската лига

3 коментара

Носителят на европейската клубна титла по футбол "Барселона" се прости с мечтата си да стане първият отбор, успял да стигне до върха в две последователни години, след като бе детрониран от лондонския "Челси".

В драматичен мач на стадион "Камп ноу" в Барселона двата отбора завършиха наравно 2:2 и така след минималната си победа с 1:0 у дома с общ резултат 3:2 "Челси" се класира за финала на 19 май в Мюнхен.

Резултатът за домакините в 35-тата минута откри Серхио Бускетс. Когато малко по-късно капитанът на "Челси" Джон Тери получи директен червен картон за удар на противников играч без топка, мачът изглеждаше решен в полза на европейския шампион. Това усещане се затвърди и когато две минути преди края на полувремето Андрес Иниеста вкара втори гол за каталунците.

На всичко отгоре защитата на лондончани изглеждаше разбита и заради принудителното напускане на Гари Кейхил заради контузия. Той бе сменен от Босингва, тъй като треньорът Ди Матео не разполагаше с друг централен защитник.

През по-голямата част от мача футболистите на "Челси" отчаяно се бранеха, но както и в първия мач редките им контраатаки се оказаха много опасни. При една от тях в допълнителното време на първото полувреме Рамиреш бе изведен от Лампард и отбеляза с красив, прехвърлящ вратаря, удар.

Този резултат на устройваше "Барселона" и затова отборът се впусна в безспирни, но доста еднообразни атака през цялото второ полувреме. В 48-та минута отборът даже получи правото да изпълни изпросена по доста съмнителен начин от Фабрегас дузпа, но Лионел Меси удари напречната греда.

Както и в първи мач в Лондон испанскит отбор пропусна доста възможности за гол. В 82-ата минута Санчес вкара след центриране на Алвеш, но голът бе отменен заради на бразилския защитник. Малко след това удар на Меси за втори път срещна гредата.

В последните минути, когато "Барселона" хвърли всички сили в атака, Фернандо Торес се озова сам в половината на домакините след изчистена топка, излъга вратаря Валдес и изравни резултата.

На финала на 19 май "Челси" ще играе без трима от титулярите си заради картони - Джон Тери, Раул Мейрелеш и Рамиреш.

Противникът на лондончани ще бъде определен в сряда късно вечерта в Мадрид измежду "Реал" и "Байерн". Отборът от Мюнхен спечели първия мач с 2:1.