Челси срещу Барселона и Байерн срещу Реал в полуфиналите на Шампионската лига

0 коментара

Челси-Барселона и Байерн-Реал са двете полуфинални двойки в Шампионската лига на Европа по футбол. Те бяха оформени окончателно в сряда вечер, след като Челси отстрани Бенфика, а Реал – Апоел.

Мадридският Реал практически си бе осигурил класирането напред след победата с 3:0  в първия мач на чужд терен срещу кипърския шампион. В сряда вечер на "Сантиаго Бернабеу" в Мадрид още през първото полувреме домакините водеха с два гола дело на Кристиано Роналдо и Кака.

В 67-ата минута гостите намалиха при една от редките си атаки с гол на бразилеца Густаво Мандука. Скоро след това обаче мадридчани за пет минути между 75-та и 80-та вкараха още два гола чрез Роналдо и Хосе Кайехон.

Последва гол за Апоел от дузпа и още едно попадение за Реал – на влезлия като резерва аржентинец Анхел ди Мария – 5:2 за Реал.

Интригата на "Стамфорд бридж" в Лондон бе далеч по-сериозна след 1:0 за Челси при гостуването му в първия мач в Лисабон.

В 21-ата минута Челси поведе със спорна дузпа, отсъдена за нарушение на Хави Гарсия срещу Ашли Коул и отбелязана от Франк Лампард. Скоро след това Макси Перейра получи втори жълт картон и Бенфика остана с човек по-малко на терена.

По-нататък и двата отбора имаха доста голови положения, но ги пропуснаха. До 85-та минута, когато централният бранител на Бенфика Хави Гарсия изравни с глава.

В следващите минути Бенфика упражни силен натиск, но вместо да отбележи получи гол след контраатака на домакините, отбелязан от Раул Мейрелеш.

"Бенфика" изрази силнонедоволство от съдийството в мача заради спорната дузпа и пресилен втори жълт картон.

Срещу съдийството ден по-рано протестираха и от италианския Милан, след като противниците им от Барселона получиха две дузпи. Каталунците победиха в реванша на "Камп ноу" с 3:1, след като двубоят в Милано завърши при нулево равенство.

Лионел Меси вкара двете дузпи, а третият гол вкара Иниеста в 54-тата минута.

По-рано в 33-та минута Милан бе успял дори да изравни резултата след гол на Ночерино.

В другия четвърфинал, игран във вторник, "Байерн" победи "Марсилия" за втори път – като домакин с 2:0. И двата гола вкара Ивица Олич през първото полувреме.