Четвърта победа и четвърфинал за Григор Димитров на Уимбълдън

Сн. БГНЕС

Григор Димитров постигна четвъртата си победа на тазгодишния турнир от Големия шлем Уимбълдън, която го извежда на четвъртфинал. Там той ще срещне миналогодишния шампион, британеца Анди Мъри.

В прекъснат заради дъжда в Лондон мач Димитров бе убедителен и не даде никакъв шанс на аржентинеца Леонардо Майер с 3:0 (6:4, 7:6 (6), 6:2).

Българинът бе затруднен единствено в деветия гейм на първия сет, когато при 4:4 и негово подаване съперникът му имаше точка за пробив. Димитров обаче направи 3 точки поред, поведе с 5:4, след което в точния момент направи пробив и спечели сета с 6:4.

Той бе близо до подобен резултат и във втория сет, който бе прекъснат заради дъжда при 6:5 в негова полза. След подновяването на мача се стигне до тайбрек, спечелен от Димитров със 7:6 точки.

Съпротивата на аржентинеца бе напълно сломена в третия сет, завършил при 6:2.

С победата и класирането си на четвъртфинал (второ през тази година за него в Големия шлем след Откритото първенство на Австралия през януари тази година) Димитров си осигури 360 точки за световната ранглиста, с които може би ще влезе в първата десетка.