Чили с втора победа, Испания се върна в битката

12 коментара

Чили стана поредният латиноамерикански отбор, успешно пробиващ си път към осминафиналите на Световното първенство по футбол в Република Южна Африка, след като в Порт Елизабет победи с 1:0 Швейцария.

Чилийците бяха в значителна степен улеснени от директния червен картон, вдигнат за удар на противник играч на халфа на швейцарците Валон Бехрами още през първото полувреме.

Единственият гол в мача падна чак в 75-тата минута. Негов автор стана Марк Гонзалес. Чилийците изпуснаха на още няколко пъти да затвърдят победата си. Тя обаче можеше да им се изплъзне в последната минута, когато швейцарците пропуснаха чисто положение за гол.

Във втория мач в групата европейските шампиони от Испания победиха Хондурас с два гола на Давид Вия и се върнаха в борбата за първите две места. Вия отбеляза в 17-та и в 51-та минута, след което пропусна да постигне хеттрик, като в 62-та минута пропусна дузпа.

На стадиона в Йоханесбург испанците можеха да стигнат и до много по-убедителна победа, ако още някоя от многобройните им бързи комбинации бе завършила с гол. С пропуски се рлояви и завърналия се в титулярния състав централен нападател на Ливърпул Фернандо Торес.

Чили е начело в група "Н" с 6 точки. Испания и Швейцария се изравниха с по 3 точки на второто място. Твърде вероятно е крайното класиране да се определи от головата разлика, ако в последните мачове Испания надиграе Чили, а Швейцария победи аутсайдера Хондурас.

По-рано в понеделник Португалия разгроми Северна Корея със 7:0.

Раул Мейрелеш откри резултата в 29-та минута след извеждащ пас на Педро Мендеш.

Между 53-та и 60-та минута португалците вкараха още три попадения. Първо отбеляза Шимао, а три минути по-късно Уго Алмейда, в 60-та минута се разписа и Тиаго.

В 81-та минута резервата Лиедсон продължи головата серия на Португалия, а в 87-та и португалската звезда Роналдо успя да се разпише. Крайният резултат оформи Тиаго, който вкара с глава втория си гол в мача.

В първата си среща португалците не успяха да победи Кот д’Ивоар (0:0), а севернокорейците показаха стабилна игра в защита, но паднаха от Бразилия с 2:1.

В неделя вечерта Бразилия успя да победи Кот д’Ивоар с 3:1 и си осигури участие във фазата на директните елиминации. За другото място фаворит е Португалия, която обаче в последния си трети мач играе с Бразилия.