Националната агенция по приходите (НАП) е затворила аквапарк "Нептун" край село Равадиново. Причината е неиздаването на касови бележки, което означава укриване на обороти. Това съобщиха от НАП.
Данъчните са направили проверките си като тайни агенти на аквапарка. Той се намира близо до замъка "Влюбен във вятъра" в Равадиново, на около 5 км от Созопол.
Аквапарк "Нептун" беше открит с шумна реклама през миналата година. Разположен е на площ от 50 декара сред зелени площи и обширни пространства със заведения за хранене, барове, зони за релакс и допълнителни услуги. Има 4 басейна, множество пързалки тайфун със спираловидни туби, изкуствени реки и други забавления.
Цената за един ден на човек е 38 лв., а за половин – 30 лв., според информация на сайта на парка. Посочено е, че в момента е затворен.
Атракционът е собственост на фирма "Пик Груп" ЕООД - на сина на собственика на замъка Георги Тумпалов - Костадин Тумпалов. Проектът е реализиран с кредит от 10 млн. лева от Българо-американска кредитна банка и със собствени средства на Тумпалови.
Обектът е бил наблюдаван от данъчните, които получили сигнали за неиздаване на касов бон.
"Тайните" агенти на НАП също не получили такъв документ. Извършената проверка от НАП установила, че фискалните устройства на аквапарка не са подавали информация към сървърите на НАП.
"Всеки фискален апарат трябва да е свързан със сървара на НАП, за да имаме информация за извършваните продажби. Обектът е наблюдаван от звеното за фискален контрол – Бургас и е установено, че такава информация не се подава, поради което става дума за укриване на обороти. Затова и се наложи мярката за запечатване на търговския обект", каза говорителят на НАП Бургас Христо Узунов.
Затварянето на съоръжението подлежи на обжалване. Иначе остава затворен за месец, което означава, че сезонът за аквапарка е приключен.
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
3 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Административния съд в Бургас отново даде на НАП червен картон за незаконните действия и разпечати Аквапарка в Равадиново.
Медияпул запечатан аква парк Равадиново 28.08.2018.
НАП не са военна или мутринска организация, не УДРЯТ и не са тайни агенти, не би трябвало да запечатва. НАП събира бюджета на РБългария, ако констатира нарушения, санкционира. Не може целта на НАП да е запечатване на търговски обекти (ТО), не може единственото съобщение на НАП да е - брой запечатени обекти, а понеже тези цифри са молко , вече се споменават поименно. Това запечатване е незаконно, чл186 от ЗДДС, там е описана хипотезата, при която …
се прилага принодителна административна мярка лишаване от правото да извършва търговска дейност за определено време и това е в случай, ако не бъде платен сумата на Наказателното Постановление (НП). Шепа началници работили по малко от 4г. в НАП, криворазбрали принципите и смисъла за начина за събиране на данъци , карат подчинените си, със същия опит и стаж, да пишат АУАН за пълни глупости ( под глупости имам впредвид , че нарушенията не са следствие на укриване на данъци , а техническа грешка или незнание) само и само да ги потупат по рамото, че са ефективни и някой да каже по новините брой запечатани обекти. Тази незаконна практика на НАП, се потвърждава от съдебната практика, пречинява големи щети за най-малтите и големи (като потърпевши са големите ТО, без изградена връзка с ръководството на НАП, която грешка се корегирани след първата проверка) ТО и предизвиква фалити, монополизиране на отрасли и последваща имиграция. Проверете съдебната практика, СПРЕТЕ ПРОИЗВОЛА , ИЗНЕСЕТЕ ИСТИНАТА , ЗА ТОВА СТЕ ЖУРНАЛИСТИ, НЕ СЛУШАЙТЕ ДОБРЕ ПЛАТЕНИ И ОСИГУРЕНО PR. Защото в крайна сметка на някой търговец , няма да му издържат нервите и ще пребият някой данъчен, който няма да е виновен , за това че екипния , секторния и началник отдела , иска да се "натегне" пред големия началник, Този побой ВЕЧЕ СЕ СЛУЧИ НА РИБНИЯ ПАЗАР В БУРГАС. Да не забравяме кога и как се създаде дирекция Фискален Контрол. В края на 2013г. с цел стимолиране на местните селскостопански производители, като се ограничи нелоялния внос на селскостопански стоки от съседните държави, при който внос не се плащаха никакви данъци на субседирано селскостопанство на съседите ни. За целта бяха наети огромен брой служители на НАП , без опит и компетентност с цел да проверяват шофьори и сергии. В крайна сметка тази структора стана водеща в НАП , с огромна обезпеченост с коли, компютри , дрехи и палки. Проверете месечния пробег на колите или разхода за бензин и командировки. Цифрите са смайващи, глобите от АУАН изобщо няма да стигнат, а всъщност нямат никаква събираемост на глобите и санкциите защото съда ги отменя. Прочетете статистиката 7900бр. проверки с 210бр. АУАН, но не се казва броя на служителите на НАП, броя на МПС, сумарно изминати километри. Разбирасе тя е силно завишена и подвеждаща, но въпреки това показва ефективност от 2,66% ефективност.
PR на НАП ще обяснят, че това се дължи на дисциплиниращите се търговци следствие на масовите проверки, но ние също ходим на море и знаем, че това не е истина , но ако е истина, защо е необходимо толкова много хора (неизвестен брой, незададен въпрос от журналистите) да са командировани. КАЗВАСЕ "ПАРАГРАФ 22" или БЪЛГАРСКАТА ВЕРСИЯ "ЩО СИ С ШАПКА?"
Хa,аквапарка работи втори сезон и чак СЕГА НАП се събуди?! ИЛи...