През следващите дни 13 екипа от публични изпълнители в София и 12 – в региона на Пловдив, ще посещават домовете на длъжници, за да извършват описи, а на места и изземване на имущество, включително и на личните им МПС. Иззетите вещи и МПС ще бъдат продадени чрез публична продажба, като направените разноски остават за сметка на длъжника.
В случай на доброволно плащане на публичните задължения иззетите вещи ще бъдат върнати на длъжниците, а изпълнителните дела ще бъдат прекратени. Плащането може да се извърши в брой на касите в сградите на АДВ или по банков път.
Акцията ще се проведе в София, областите Пловдив, Стара Загора, Пазарджик, Смолян, Хасково, Кърджали, Перник, Кюстендил и Благоевград.
На екипите от публични изпълнители ще съдействат органите на полицията.

Полезна ли ви беше тази статия?
Ще се радваме, ако подкрепите електронното издание Mediapool.bg, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.
Подкрепете ниАбонирайте се за най-важните новини, анализи и коментари на събития от деня. Бюлетинът се изпраща до електронния Ви адрес всеки ден в 18:00 часа.
Абонамент