Буквално в следващата седмица очаквам и съставът на правителството, и неговата програма да бъдат в голяма степен ясни, каза Владислав Панев от "Демократична България" (ДБ).
Той визира седмицата след свикването на новото Народно събрание на 3 декември.
Панев посочи пред БНР, че съпредседателят на "Зелено движение" Борислав Сандов е една добра кандидатура за екомиснистър, но все още няма нищо договорено.
"Не е неизбежно, но не е и фатално в никакъв случай". Така Панев коментира решението новият бюджет за 2022 г. да бъде приет през януари.
Не можем да затягаме коланите, когато икономиката не е толкова стабилна в поредица от кризи – здравна, енергийна, икономическа, посочи Панев.
"Избирателите така ни подредиха, че сме длъжни да направим компромис, всяка една от формациите в определена посока", посочи Панев.
По думите му компромисът се постига лесно в този формат.
Успешните държави се управляват от такава амалгама от изявени, силни политически лица, които са и експерти в съответните области, каза Владислав Панев.
Той е оптимист, че е възможно новото правителство да остане на власт четири години.
Ключови думи
За честна и независима журналистика
Подкрепете Mediapool.bg с 5€, за да разчитате и занапред на независима, професионална и честна информационно-аналитична медия.
19 коментара
Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.
Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.
Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg
Прочетете нашите правила за участие във форумите.
За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.
Циркът ще е потресаващ с ДБ в тая дружинка
Иване, Костов виж ги бе! Ристьо и Корнела се прегърнаха и ще управляват заедно. Бог да пази България!
Нямат място ДБ в правителството, те и без това едвам намериха място в парламента!
на кирчовците обаче едно им признавам! - съвсем откровено: така нагласиха преговорите, че на гербавите комуно-кадесари им се налага да плюят по майчината си партия (бсп-бкп) и по ... путината матушка, за да извъртят и изцвъкат нещо "кофти" да ДСБ... :-))))) ...............апятЬ двойка, тавариш пасолкЭЭ ;-)))
ДБ ПП БСП Червената вълна
няма пълно щастие, но! е важно, че гЭрб и възражданЭ сборно имат по-малко от ДБ и Кирчовците...
Тръпнем в очакване да видим "извън прожекторите" как наредихте нещата!
Има ли тема, която да не е ос-рана от гербаджийските тролове и калинки.
От което след войната спечели сатрапът Сталин и СССР, а чрез сегашната четворна коалиция между ченгета, комунисти, костовисти, чалгари, антиваксъри, плоскоземци и гладни юпита, печели новичоковият Путин.