Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

"Ди Велт“: ЕК ускорява евроинтеграцията на Западните Балкани

2 коментара
"Ди Велт“: ЕК ускорява евроинтеграцията на Западните Балкани

Европейската комисия иска значително да ускори приемането на страните от Западните Балкани, пише германският всекидневник „Ди Велт“, цитиран в неделя от БНР.

като се позовава на стратегически документ на Комисията. Приемането на шестте страни е в политически, икономически и геополитически интерес на ЕС, цитира вестникът документа на еврокомисията.

Сърбия и Черна гора може да се присъединят още през 2025 г., се казва още в документа, който ще бъде публикуван във вторник.

Настоящият момент е от историческо значение за тези страни, за да свържат бъдещето си с ЕС. Те обаче продължават да са изправени пред огромното предизвикателство на необходимите реформи. Комисията настоява на първо място за нормализирането на отношенията между Сърбия и Косово.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

2 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. trezwomislesht
    #2

    Явно Сърбия няма скоро да влезе в ЕС. Проблемите и с Косово никога няма да се разрешат. А ако Албания я приемат преди Македония/заради спора и с Гърция/, може да станем свидетели и на края на Македония като държава.

  2. Мони Монев Тиранофоб
    #1

    Както беше отбелязано, Европейският съюз ще изпрати предложение до Албания, както и до Сърбия, Черна гора, самопровъзгласилата се република Косово, Македония и Босна и Херцеговина. Това решение се дължи на факта, че балканските страни пропуснаха основните миграционни потоци, довели до миграционната криза. Също така в Европа се опасяват, че Москва засилва своето влияние в региона и твърди, че "играе на нарастващо недоверие по отношение на обещанията на ЕС за членство, предлагайки себе си като алтернативен партньор". Плановете за разширяване са посочени в документа на Европейската комисия, който трябва да бъде публикуван във вторник.

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.