Димитров и Пиронкова преодоляха първия кръг на "Ролан Гарос"

Цветана Пиронкова и Григор Димитров, Сн. БГНЕС

Българските представители в поредния тенис турнир от Големия шлем – откритото първенство на Франция "Ролан Гарос" успешно преодоляха първия кръг във вторник.

Най-напред Григор Димитров надигра убедително 51-ия в света американец Доналд Йънг с 3:0 (7:6 (3), 6:1, 6:1).

Българинът, който е 87-и в световната ранглиста, имаше затруднения само в първия сет, в който след размяна на "пробиви" (българинът загуби свой сервиз-гейм, когато водеше с 5:4 гейма) се стигна до тайбрек. Димитров го спечели със 7:3.

В следващите два сета Димитров даде на съперника си само два гейма и приключи мача след по-малко от два часа игра.

В следващия кръг от турнира той ще срещне 20-ия в световната ранглиста французин Ришар Гаске, който днес убедително отстрани германеца Юрген Зоп.

Цветана Пиронкова, която от няколко дни е41-ва в света, победи с 2:1 сета белгийката Янина Викмайер.

Българката загуби първия сет с 3:6, но после направи пълен обрат, като бе особено убедителна във втория сет - 6:0 и 6:3.

Пиронкова преодолява за четвърти път първия кръг на "Ролан Гарос" и няма загуба в първи кръг вече в осем поредни турнира от Големия шлем.

Във втория кръг ѝ предстои мач с поставената под номер 14 италианка Франческа Скиавоне, която във вторник отстрани японката Кимико Дате-Крум с 6:3, 6:1.