Прескочи към основното съдържание
Вход / Регистрация

Директорът на ЦРУ не вярва в демократизацията на Близкия изток

5 коментара
Шефът на ЦРУ Джон Бренън

Директорът на ЦРУ Джон Бренън заяви, че мнозина във Вашингтон не разбират същността на Близкия изток, опитвайки се да внедрят там западното разбиране за демокрацията.

"Понякога си мисля, че не всички във Вашингтон разбират положението в Близкия изток, а също опитите за демократизиране на този регион. Концепцията за западната демокрация в много от тези региони е абсолютно чуждо понятие в буквалния и преносния смисъл", заяви директорът на ЦРУ в интервю за информационния портал Yahoo.

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.

5 коментара

Екипът на Mediapool Ви уведомява, че администраторите на форума ще премахват всички мнения, съдържащи нецензурни квалификации, обиди на расова, етническа или верска основа.

Редакцията не носи отговорност за мненията, качени в Mediapool.bg от потребителите.

Коментирането под статии изисква потребителят да спазва правилата за участие във форумите на Mediapool.bg

Прочетете нашите правила за участие във форумите.

За да коментирате, трябва да влезете в профила си. Ако нямате профил, можете да се регистрирате.



  1. Pilgrim
    #5

    Този човек знае нещо предварително за готвеният преврат на следващият ден. Ако не е инсценировка, само Килъри Клинтън ще оправи положението,както го оправи в Бенгази!

  2. Директорът на ЦРУ не вярва в демократизацията на Близкия изток - а ние не вярваме в демократизацията на САЩ и ЦРУ, а още по-малко на демократизацията на шефа на ЦРУ!

  3. milan
    #3

    Разбира се,че няма да има демокрация в Близкия изток,докато Русия държи два натъпкани с най-модерно оръжие кораба в Сиийския залив и нейни "съветници",от години "съветват"арабските диктатори,довъоръжават ги,и предизвикват размирици и терор.

  4. анита хегерланд
    #2

    Демокрацията като форма на участие на гражданите /народа/ във властта преминава през исторически промени чрез "последователни вълни", породени от войни, революции, деколонизация, религиозни и икономически обстоятелства. Според "Фрийдъм хаус" в света има 123 изборни демокрации. Най-общо демокрацията трябва да придаде легитимност на избора на широк спектър представители на обществото. В арабските страни, разделени от религиозна нетърпимост трябва да се наблегне на политическите форми и институции, които се опират на местни медии и получават подкрепата на обществено значими личности.

  5. Коментарът е изтрит в 20:24 на 30 май 2018 от автора.
    #1

Препоръчано от редакцията

подкрепете ни

За честна и независима журналистика

Ще се радваме, ако ни подкрепите, за да може и занапред да разчитате на независима, професионална и честна информационно - аналитична медия.